Front babciny, czyli gerontologia w praktyce

sobota, 27 grudnia 2014

Front babciny czyli gerontologia w praktyce. Odc. 67 - O zimnie.

Kiedy wracam do domu zazwyczaj od progu zaczyna się dialog.

Babcia: Kto przyszedł.
Ja: Kasia.
Babcia: To dobrze, że przyszłaś. Bo jak ciebie nie ma, to mi jest zimno, a jak ty jesteś to mi jest ciepło. Nie wiesz jak to jest?
Ja: No, nie wiem (udaję wysoki poziom radosnego zdziwienia w głosie).
Babcia: Bo my się kochamy. Kochasz mnie? Bo ja ciebie kocham.

Jakiś czas temu pociągnęła tę myśl dalej.

Babcia: Bo jak ludzie się kochają, to im jest ciepło. A jak się nie kochają to jest zimno. Brrrrrr. Jak zimno.

I coś w tym jest. Ale nasza miłość ma nie tylko mierzalną temperaturę. Można ją również zważyć. Waży 3105 gramów (bo tyle ważył urodzinowy tort). I jest odmierzana kolejnymi minutami i godzinami spędzanym razem, wielokrotnością odpowiedzi na te same pytania, przykrywania kołdrą, czesania, głaskania. W totalnej kruchości, bo jakoś trudno wyzdrowieć z egoizmu.

A imprezy urodzinowe były udane. Wszystkie trzy. Mamy dzięki nim słodycze wysypujące się z szafek i kilka praktycznych gifów.

Ponadto babcia wciąż dużo śpi. Odbywa się to z niemałą szkodą dla tegoż miejsca, gdyż śpiąca babcia nie dostarcza zbyt wielu powodów do tworzenia postów. Wieje nam nudą, ale jakoś nie potrafię się tym smucić ;-).

P.S.

Doszło nam liczenie kwinięć. Babcia siedzi i kiwa się na prawo i lewo, licząc każde kiwnięcie. Ostatnio, jak ją zapytałam, ile ma, powiedziała, że tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dziewięć. Takie radości.

P.S.2

Oto i zmaterializowana miłość.Babcia nie do końca zgadzała się z treścią na czekoladowej tabliczce, stwierdzając, że ona nie ma tyle lat. Rzekłam więc w swej naiwności, by wylizała zero, co natychmiast uczyniła, a następnie spojrzawszy na swe dzieło, z figlarnym uśmiechem zawyrokowała.: Mam 9 lat. To ja jestem taka młoda dziewczynka?
2 komentarze:

  1. Fajnie:)). Warto sobie odpisać. W zależności od fantazji, z przodu, bądź z tyłu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Gdyby zlizała dziewiątkę, też by się zgadzało. Bo mówię - masz dzisiaj urodziny, a ona na to - to ja się dzisiaj urodziłam? ;))

      Usuń